Přeskočit na obsah

Berete své miminko v zimě na procházky? Ne? Představa teplého domova je lákavá, přesto je škoda alespoň na chvilku ven nevyrazit. Pobyt venku i v chladnějších podmínkách totiž dětem pomáhá aklimatizovat se na aktuální roční období, posílit imunitu a harmonizovat denní cyklus. Jak je kočárek na zimní počasí připravit? Poradíme vám s tím!

 

Ujistěte se, že kola kočárku zvládnou jízdu na sněhu

Tak, jako své auto na zimu pro lepší stabilitu přezouváte, i kola dětského kočárku by si měla umět poradit na vrstvě sněhu. Odolné zimní pneumatiky pro kočárek se dají dokoupit, ale možná to ani nebude potřeba. Kočárky s velkými otočnými koly, terénní modely s dobrým systémem odpružení nebo třeba tříkolové joggingové kočárky sníh zvládají podstatně lépe než lehké modely s malými kolečky. Pro zajímavost, na kočárky lze „obout“ i malé lyže, které vám ho dovolí proměnit v luxusní sáňky a společně bezpečně prozkoumat zasněženou říši divů.

 

Použijte ochranný plášť

Ochranný plášť bývá běžnou součástí příslušenství kočárku. Pokud ho ale ještě nemáte, určitě si ho pořiďte, využijete ho totiž celoročně. V kabině udrží teplo, miminko izoluje před chladem i větrem a chrání před deštěm. Díky průhledným materiálům mu navíc zůstane neomezený výhled a pobyt venku si tak bude moci užít naplno. Nesnažte se takový potah nahradit přehozenou dekou. Ta neumožňuje dostatečnou cirkulaci vzduchu a miminku by se mohlo pod ní opravdu špatně dýchat. Také narozdíl od specializovaných potahů pro kočárky nedokáže chránit malého cestovatele před UV paprsky.

 

Přidejte nánožník nebo zateplený fusak

Určitě nám dáte za pravdu, že při tlačení kočárku se jeden zapotí, i když okolní teploty nedosahují vysokých hodnot. Pro dítě je situace úplně jiná – jen sedí a pohybem se zahřát nedokáže. Přehodit mu přes nohy deku je ale poměrně nepraktické, mohlo by ji shodit nebo odkopat. Použijte místo toho tzv. nánožník. Ten zůstane ke konstrukci kočárku připevněný, ať je dítě sebeneposednější, a udrží ho v teple. Pro menší děti, které zatím jen polehávají, doporučujeme pořídit zimní fusak do kočárku. Budou v něm jako v bavlnce obklopené ze všech stran. Ty nejlepší kousky jsou vybavené šňůrkou, která vám dovolí fusak ještě o něco utáhnout, aby neprofoukl. Tím vytvoříte pro dítě ty nejkomfortnější podmínky.

 

Pro sebe si pořiďte rukávník

Také máte tendence si rukavice zapomínat nebo je ztrácet? A když už s nimi vyrazíte, pořád si je musíte sundávat, abyste dítěti s něčím pomohli nebo si zkontrolovali telefon? S rukávníkem na kočárku všechny tyto nesnáze jednoduše vyřešíte. Tento doplněk je velmi pohodlný a praktický. Stačí ho připevnit na madlo, kde vaše ruce krásně zahřeje pokaždé, kdy je do něj zasunete. Dnes se již dají koupit zimní fusaky pro děti a rukávníky pro vás v sadě, aby k sobě barevně a designově ladily.

 

Buďte vidět s reflexní páskou

V zimě se brzy a velmi rychle stmívá. Pravděpodobnost, že vyrazíte na procházku za světla a domů se vrátíte za přítmí nebo úplné tmy, je vysoká. Abyste se vyhnuli případným hrozbám a zůstali v bezpečí, dejte o sobě dalším účastníkům provozu vědět. Postačí málo, například reflexní páska, kterou můžete připevnit jak na kočárek, tak kolem své paže nebo kotníku.

 

Při zimní vycházkách je nejdůležitější teplo, ochrana, pohodlí a bezpečnost vašeho dítěte. Toho můžete snadno docílit díky těmto tipům a vychytanému příslušenství. Být spolu venku je radost a svým způsobem také rituál, proto nenechte chladnější počasí vás o to potěšení připravit?

Napadají vás další doporučení, jak zimní procházky zvládnout s grácií? Podělte se o ně s námi!

Mykola Kulhánek